Jakby tak się zastanowić, odpowiednim symbolem babci może być ciasto, herbata, placuszki, różne wyroby kulinarne ofiarowywane bliskim prosto z serca.


Babcie w większości charakteryzują się dawaniem siebie, swojego czasu, pracy dla bliskich. Zabiegają o ład i ulubione przekąski dla każdego.
Dzisiaj wymaga się maksymalnej gotowości, skupienia, wydajności nie tylko w pracy, ale i w domu. Często nawzajem nie dajemy sobie prawa do błędu i odpoczynku. Tutaj z pomocą przychodzi nam instytucja babci i nastraja nas do refleksji…

Czym byłby świat bez babć?

One dają serce na talerzu. Zabiegają o potrzeby wszystkich zabieganych. Robią konfitury, soki na zimę, przetwory. Poświęcają często czas na przygotowanie zdrowego jedzenia, które wymaga większego nakładu czasu i pracy, zastępując tym samym, tak modne restauracje slow food. 🙂 Dbają o nas najlepiej jak potrafią. Warto brać z nich przykład.
Stając się w pełni dorosłym i dobrym człowiekiem zaczyna się to zauważać i doceniać. Samemu chce się dać serce na talerzu. Samemu chce się zwolnić, by inni mogli przy nas odpocząć. Życzę wszystkim babciom wiele zdrowia, dużo sił, wszystkiego co najlepsze.
Zaś osobom korzystającym z babcinej troski o zauważenie jej cichego dobra i uczenie się od niej tworzenia relacji na bazie przebywania – „marnowania” czasu z innymi.
Pozdrawiam wnuczka Ania 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *