Dzisiaj trochę na temat nowinek technicznych. Nowinka – aplikacja, którą chcę w skrócie opisać nosi tytuł „Telefon, którego ktoś potrzebuje”.

Często osoby starsze zamknięte są w 4 ścianach domu, nie wychodzą nawet przed blok. Znam przypadek, w którym pewna osoba od kilku lat nie wychodzi nawet na balkon. Wyobraź sobie, że jesteś w takiej sytuacji. Całymi dniami i nocami widzisz tylko te same meble i ściany. Tragedia. Ja, po jednym tak spędzonym weekendzie zaczynałam mieć obniżony nastrój, a co dopiero po kilku latach. Koszmar. Nie chcę żeby moja starość tak wyglądała, ale skąd mam mieć pewność, że tak nie będzie? Nie wiadomo nawet, czy dotrwam do starości.

Ciągle, codziennie używam telefonu. Czemu by tak nie użyć go w innym celu? Dzisiaj chcę zachęcić do znalezienia kilku minut na wykonanie telefonu do osoby, która jest w trudnym położeniu. Jeśli, jest Ci trudno znaleźć czas na odwiedziny u kogoś potrzebującego, to zamiast obejrzenia 10 postów na facebooku spróbuj wykonać telefon do kogoś wyizolowanego. Dla osoby, która żyje np. w zamknięciu z powodu choroby, Twój telefon może być wydarzeniem w jej życiu, który wniesie odrobinę świeżości w jej monotonię.

Otóż to! Cała prostota tej aplikacji! Nic tylko używać.
Ściskam Ania 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *