Rozmyślając nad życiem

Jak co miesiąc dzielę się z Wami moimi przemyśleniami.
Dzisiaj trochę o tym, co nas czeka w przyszłości, kiedy wykonamy już wszystkie nasze zadania i zarobimy wszystkie pieniądze…

Niebawem…


Prawdziwy zabytek, piękna szafa.


Być może będziesz tak siedzieć, dzień za dniem. W czterech ścianach przez 6 lat.


A młode osobniki z Twojej rodziny będą zarabiać pieniądze.

Pomyśl o starości już teraz i zacznij ją zauważać wokół siebie. Zatroszcz się o te osoby w Twojej rodzinie, wśród znajomych/ sąsiadów. Oni się zanudzają. Chcą tworzyć, pracować, być przydatni, uśmiechnięci, a przede wszystkim otoczeni innymi ludźmi. Co prawda, każdy z nich ma inne indywidualne potrzeby, jednak nie dowiemy się jakie one są, jeśli do nich nie wyjdziemy.

Młodość można spędzać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest ofiarowanie swojej nadwyżki czasowej innym. Twoja młodzieńcza nuda i nuda tych osób, to zupełnie dwa różne światy, które można połączyć w dobrym celu. W celu wymiany doświadczeń.

Poniżej zdjęcia już innej starszej osoby, która może wychodzić z domu, w przeciwieństwie do tej z pierwszych zdjęć.


Ta osoba wnosi nam już więcej światła, ponieważ może wyjść gdzieś do ludzi, do świata…Jeśli Ty również chcesz zrobić coś dobrego. To zachęcam, zapisz się do jakiegoś wolontariatu, rozejrzyj się po rodzinie, sąsiadach, okolicy, może znajdziesz kogoś komu można pomóc np. przynieść książki z biblioteki, odpalić jakiś film/słuchowisko/audiobook’a, posprzątać, pogadać, nauczyć obsługi komputera/internetu. Jeśli jednak nikt taki nie przychodzi Ci na myśl to zachęcam do kontaktu ze mną rosloniec.anna.25@gmail.com .

„Nić połączenia”

Planuję stworzyć „nić połączenia” między starszym a młodszym pokoleniem. Jako, że minął już rok od założenia tego bloga pragnę jeszcze bardziej osadzić go w rzeczywistości i stworzyć miejsce przyjazne takim inicjatywom. Na razie będę dalej działać w swojej okolicy, ale w przyszłości, kto wie? Może mi się uda rozszerzyć tego typu działalność na więcej miast, a może i cały kraj. Także DO ZOBACZENIA w działaniu! Ściskam!
Wasza Ania <3


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *